Włochy: reakcje na rezygnację premiera Draghiego

0
119
Draghi
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemal cała włoska prasa i większość polityków zdecydowanie potępiają Ruch 5 Gwiazd za wywołanie kryzysu politycznego, który skłonił premiera Mario Draghiego do złożenia rezygnacji. Wyrażają nadzieję, że Mario Draghi zmieni decyzję, bo prezydent Mattarella nie przyjął jego rezygnację.

Najważniejsze włoskie dzienniki „Corriere della Sera” i „La Repubblica” podkreślają, że Mario Draghi, cieszący się ogromnym zaufaniem za granicą, był gwarancją i ważnym atutem w stosunkach międzynarodowych. Oba dzienniki wyrażają obawy, że teraz Włochy pogrążą się w chaosie politycznym i gospodarczym. Wskazują na bardzo nerwową reakcję rynków finansowych, narażającą Włochy na straty. 

Niektórzy politycy i większość mediów wyrażają nadzieję, że premier Draghi wycofa rezygnację, nieprzyjętą przez prezydenta. W środę, zgodnie ze wskazaniami prezydenta Mattarelli, Mario Draghi wystąpi w parlamencie. Szef włoskiej dyplomacji Luigi Di Maio i przewodniczący lewicowej Partii Demokratycznej skomentowali” „Mamy 5 dni czasu”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!