Prezydent Niemiec o bezpieczeństwie transatlantyckim

0
108
Fot. bundespraesident.de
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaapelował o ściślejszą współpracę transatlantycką z USA. Polityk udał się dziś do Bawarii, gdzie rozmawiał ze stacjonującymi tam amerykańskimi żołnierzami.

Prezydent Frank-Walter Steinmeier odwiedził poligon w bawarskiej gminie Grafenwöhr, gdzie przebywa obecnie około 12 tysięcy żołnierzy USA.

“Jesteśmy zjednoczeni. To miejsce jest jednym z głównych punktów US Army w Europie. Gdzie, jeśli nie tutaj, miałbym mówić o stałym zacieśnianiu naszej współpracy” – powiedział.

Prezydent Niemiec wskazał na konieczność utrzymania interoperacyjności z państwami NATO w obliczu rosyjskich działań na Ukrainie. “Wspólnie bronimy wolności, demokracji i prawa międzynarodowego. Jesteśmy zdeterminowani w naszym wsparciu dla Ukrainy” – dodał Steinmeier, zapewniając, że Niemcy przystąpiły do wyjątkowej w swoich powojennych dziejach modernizacji sił zbrojnych. 

W Bawarii gospodarz Zamku Bellevue spotkał się także z ambasador USA w Berlinie, Amy Gutmann. Frank-Walter Steinmeier jest pierwszym niemieckim przywódcą od ponad ćwierć wieku, który odwiedził bazę amerykańską w Niemczech. 
Za Odrą stacjonuje obecnie około 35 tysięcy żołnierzy z USA. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!