Praga: zagrożenia hybrydowe tematem rozmów unijnych ministrów

0
Fot. Twitter: @PolandMOI
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zagrożenia hybrydowe były jednym z głównych tematów nieformalnego posiedzenia ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej, które odbyło się w Pradze. Jak powiedział w rozmowie z Polskim Radiem wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki, jest to kwestia, która od niedawna pojawia się w rozmowach na szczeblu unijnym. 

Bartosz Grodecki przypomniał, że zagrożenia hybrydowe, takie jak wykorzystywanie migrantów, trafiły oficjalnie do unijnych dokumentów z inicjatywy Polski. “Instrumentalizacja migracji została w końcu zauważona. Komisja Europejska próbuje na nią reagować. Do tego są konieczne zmiany w przepisach prawa, co oczywiście nie będzie łatwe, ale ta dyskusja też się już rozpoczęła. Są to więc małe kroki, ale uważam, że dosyć istotne” – powiedział Polskiemu Radiu wiceminister.

Unijni ministrowie rozmawiali w Pradze także o zagrożeniach wynikających z wojny na Ukrainie – o tym w jaki sposób konflikt zbrojny wpływa na bezpieczeństw w państwach Unii Europejskiej. Jak wyjaśnił wiceminister Bartosz Grodecki, wszystkie kraje członkowskie podejmowały kwestie dotyczące handlu ludźmi, przemytu i nielegalnego handlu bronią. Unijni ministrowie rozmawiali także o walce z wykorzystywaniem seksualnym dzieci oraz o współpracy państw członkowskich w zakresie wymiany informacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!