Monachium: kanclerz O. Scholz o zażegnaniu kryzysu inflacyjnego

0
Scholz
Fot. aa.com.tr
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ponad tysiąc wystawców z około 60 grup branżowych zgromadziło się na Międzynarodowych Targach Rzemiosła w Monachium. Do stolicy Bawarii przyjechał także kanclerz Olaf Scholz, który rozmawiał ze związkowcami o skutkach inflacji.

Po spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych związków gospodarczych kanclerz Olaf Scholz nie ukrywał, że apogeum wzrostu cen może dopiero nastąpić. Według niego powodem do ostrożnego optymizmu jest prognoza, że w szczytowym momencie wzrost inflacji nie będzie odległy od obecnego poziomu. W czerwcu sięgnął on około siedmiu i pół procent. “Rosnące ceny żywności mają bezpośredni związek z utrudnianiem przez Rosję wywozu zboża z Ukrainy. Nasza gospodarka znalazła się pod presją, ale zapewniam, że ją wytrzyma” – przekonywał Olaf Scholz.

Tradycyjne spotkania polityków ze światem biznesu w ramach monachijskich Targów Rzemiosła odbywają się od ponad 70 lat. W tym roku dyskutowano też o pogłębiającym się problemie braku fachowców w branży budowlanej i usługach. Uczestnicy zastanawiali się nad sposobami wyrównania szans na rynku pracy i zachęcenia niemieckiej młodzieży do nauki rzemiosła.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!