Pałac Elizejski reaguje na W. Zełenskiego w sprawie dialogu Macron-Putin

0
235
Putin macron
Fot. RFI
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pałac Elizejski zareagował na krytykę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na temat dialogu prezydenta Francji Emmanuela Macrona z Władimirem Putinem. Ukraiński przywódca powiedział, że prowadzone od początku wojny rozmowy na linii Paryż-Moskwa nie przyniosły do tej pory “żadnych efektów”. Biuro francuskiego prezydenta odparło, że działania dyplomatyczne Francji były popierane przez władze w Kijowie.

Pałac Elizejski skomentował słowa Wołodymira Zełenskiego w deklaracji przesłanej agencji AFP. “Prezydent Republiki nigdy nie rozmawiał z Wladimirem Putinem bez zgody prezydenta Zełenskiego” – napisało biuro prezydenta Francji. Wyjaśniono, że “Emmanuel Macron zawsze mówił, iż decyzja o warunkach negocjacji z Rosjanami należy do Ukrainy”.

Wczoraj Wołodymyr Zełenski powiedział w wywiadzie dla włoskiej telewizji Rai, że Emmanuel Macron nie powinien “dokonywać dyplomatycznych ustępstw wobec Rosji”, które – jego zdaniem – pozwalają Putinowi “zachować twarz”. “Nie trzeba szukać wyjścia z sytuacji dla Rosji, a Macron robi to na próżno” – skrytykował ukraiński przywódca.

Wołodymyr Zełenski odniósł się w ten sposób do poniedziałkowego przemówienia Emmanuela Macrona w europarlamencie, w którym prezydent Francji wezwał do odrzucenia “chęci odwetu i upokorzenia” Rosji, mówiąc o potrzebie budowania “nowej równowagi bezpieczeństwa” w Europie. Macron stwierdził też, że proces integracji Ukrainy do Unii Europejskiej może trwać przez “dziesięciolecia”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!