Francja: M. Le Pen chce zbliżenia NATO i Rosji

0
Le Pen
Fot. The Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kandydująca w drugiej turze wyborów prezydenckich Marine Le Pen powiedziała, że jeżeli wygra wybory prezydenckie będzie dążyła do zbliżenia NATO i Rosji, kiedy zakończy się wojna na Ukrainie. 

Liderka partii Zjednoczenie Narodowe przedstawiła dziś na konferencji prasowej swój program wyborczy dotyczący polityki międzynarodowej. Le Pen stwierdziła, że jest wiele podobieństw między nią a urzędującym prezydentem Emmanuelem Macronem w kwestii stosunków z Rosją. 

Marine Le Pen tłumaczyła, że jako prezydent Francji będzie dążyła do przemyślenia roli NATO. “Kiedy tylko zakończy się wojna rosyjsko-ukraińska, i gdy zostanie podpisany traktat pokojowy, opowiem się za zbliżeniem NATO i Rosji, tak jak było to rozważane w przeszłości. Leży to w interesie Europy, Francji a także Stanów Zjednoczonych” – przekonywała Le Pen. “Francja może skutecznie rozwiązywać międzynarodowe konflikty wyłącznie wtedy, gdy jest niezależna. To jeden z powodów, dla których opuszczę zintegrowane dowództwo NATO” – oświadczyła liderka narodowców. 

Marine Le Pen tłumaczyła, że jej zdaniem francuska polityka zagraniczna powinna opierać się na zasadach “niezależności, bezstronności i stabilności”. Kandydatka na prezydenta tłumaczyła, że chce zreformować Unię Europejską, tak, aby prawo krajowe dominowało nad traktami europejskimi. Zapowiedziała też wzmocnienie współpracy z Polską i Węgrami, oraz ustanowienie nowych relacji dyplomatycznych z krajami Maghrebu i Bliskiego Wschodu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!