Kanclerz Niemiec O. Scholz: “naszym celem jest zachowanie pokoju w Europie”

0
Fot. gamingdeputy.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zachowanie pokoju w Europie – to zdaniem kanclerza Niemiec Olafa Scholza- główny cel obrad w ramach wznowionego po kilku latach Trójkąta Weimarskiego. Szef rządu federalnego powiedział, że w przypadku dalszej eskalacji napięcia na granicy z Ukrainą Rosja musi się liczyć z “daleko idącymi konsekwencjami”.

Kanclerz Olaf Scholz powiedział, że nadrzędnym celem działań Niemiec, Polski i Francji pozostaje zapobieganie wojny w środku Europy. “W obliczu napiętej sytuacji geopolitycznej w Europie bardzo mi zależy na dialogu z naszymi najbliższymi partnerami, zwłaszcza w tym formacie” – powiedział.

Szef niemieckiego rządu przypomniał o swojej poniedziałkowej wizycie w Waszyngtonie, zapewniając, że ocena prezydenta USA Joe Bidena jest zbieżna z uczestnikami spotkania Trójkąta Weimarskiego. “Dalsze naruszenie integralności terytorialnej Ukrainy pociągnie za sobą daleko idące konsekwencje – polityczne, gospodarcze i geostrategiczne” – podkreślił Olaf Scholz.

Polityk SPD przypomniał o tym, że Polska objęła przewodnictwo w grupie OBWE, Francja prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, a Niemcy w grupie G7. To świadczy o szczególnej odpowiedzialności tych krajów za bezpieczeństwo w Europie.

Prezydent Andrzej Duda mówił w Berline o konieczności “zwarcia szeregów” w obliczu największego wyzwania dla NATO od 1989 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!