Niemcy: Lufthansa z rekordowym zyskiem

0
Lufthansa
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemiecki przewoźnik lotniczy Lufthansa oczekuje, że bieżący rok zamknie z rekordowym w swojej historii obrotem. Jego władze poinformowały, że w drugim kwartale firma potroiła zysk w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku – głównie dzięki rosnącemu popytowi w lotnictwie pasażerskim.

W drugim kwartale zysk koncernu z siedzibą w Kolonii wyniósł 881 milionów euro, co stanowi rekord. To trzy razy więcej niż w 2022 roku, a zadłużenie Lufthansy spadło poniżej poziomu sprzed pandemii.

Przychody wyniosły ponad dziewięć miliardów euro, czyli o 17 procent więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku. Linie lotnicze należące do Lufthansa Group odnotowały w pierwszym półroczu łącznie 55 milionów podróżnych. Oznacza to wzrost o 30 procent. To jeszcze nie tak dużo, jak przed 2019 rokiem, ale znacznie więcej niż oczekiwał rynek.

Szef zarządu Deutsche Lufthansa AG Carsten Spohr powiedział, że kryzys udało się zażegnać głównie dzięki rosnącemu popytowi i wyższym cenom biletów lotniczych. “Niemcy lubią wypoczywać, zwłaszcza w Hiszpanii” – dodał.

Niemiecki gigant branżowy zmaga się od lat z problemami personalnymi. Z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa Lufthansa zamierzała pierwotnie zlikwidować około 140 tysięcy miejsc pracy. Obecne zyski pozwolą na rewizję tych planów. Na wypłatę odszkodowań mogą też liczyć piloci, którzy stracili pracę po zamknięciu w 2020 roku należącej do grupy Lufthansy linii Germanwings.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!