Nowy Jork: po południu 86. Parada Pułaskiego

0
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dziś w Nowym Jorku ważne święto Polonii. Ulicami tego miasta przejdzie doroczna Parada Pułaskiego. Po raz pierwszy w historii w wydarzeniu tym weźmie udział urzędujący prezydent Polski.

Tysiące Polaków mieszkających w Nowym Jorku i okolicach przejdą słynną Piąta Aleją. Na czele parady maszerować będą między innymi prezydent Andrzej Duda i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego jest w tym roku honorowym marszałkiem parady, która po raz 86. przejdzie przez Manhattan. 

Poza gośćmi z Polski w Paradzie Pułaskiego wezmą udział między innymi polskie orkiestry i zespoły ludowe, dzieci z polonijnych szkół, grupy z polskich parafii, żołnierze i weterani. Słynną Piątą Aleją na Manhattanie przejdzie kilkanaście tysięcy Polaków. Oglądać ich będzie kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Zanim biało-czerwony pochód ruszy ulicami Nowego Jorku, w Katedrze świętego Patryka celebrowana będzie Msza święta z udziałem polskiej delegacji oraz miejscowej Polonii.

Parada Pułaskiego to jedno z najważniejszych świąt amerykańskiej Polonii. Odbywa się ona w Nowym Jorku od 1936 roku, dwukrotnie została odwołana – w czasie II wojny światowej oraz pandemii Covid-19. Hasło tegorocznej parady brzmi: “Polska i Ameryka w obronie wolności”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!