Nowy Jork: spotkanie prezydentów Polski, Ukrainy i Litwy

1
ONZ
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kwestia sporu o handel zbożem była tematem rozmów prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy z prezydentem Polski Andrzejem Dudą oraz prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim podczas spotkań w Nowym Jorku- podała agencja BNS.

Jak podaje to źródło – prezydent Litwy miał stwierdzić, że spór powinien jak najszybciej się zakończyć. Na razie kancelaria polskiego prezydenta nie informuje o spotkaniu.

Na początku maja Unia wprowadziła zakaz importu z Ukrainy zboża do Bułgarii, na Węgry, do Polski, Rumunii i na Słowację. Ograniczenia obowiązywały do 15 września. Dzień później w życie weszło rozporządzenie polskiego rządu w sprawie bezterminowego zakazu przywozu do Polski ukraińskich produktów rolnych. Ukraina zaskarżyła tę decyzję do WTO.

Dziś o ekonomicznym sporze rozmawiali ministrowie rolnictwa Polski i Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Nie wiem po co oni dzisiaj dyskutuja. Trzeba bylo to zrobic wczesniej, teraz Ukraina poskarzyla sie do WHO i mleko sie wylalo. Teraz niech Zelenski stanie na podium i przeprosi za swojego debila-urzednika ktory narobil tej obory. Przeprosi szczefolnie Polske ktora zyly wyprula zeby pomoc Ukrainie , dzisiaj dostalismy w twarz z plaskacza

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!