Polonia zorganizowała zbiórkę dla aresztowanego kierowcy TIR-a

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Po aresztowaniu 44-letniego Adama Kozielca z Chicago, Polonia zorganizowała zbiórkę z myślą o pomocy dla niego. Kierowca TIR-a został aresztowany w sobotę w okolicym 2600 West 31st Street w dzielnicy Little Village, na zachodzie miasta. W tym rejonie odbywała się manifestacja w sprawie Georgea Floyd’a. Zdaniem funkcjonariuszy, 44-latek miał zignorować ich wezwanie i jechać w stronę protestujących osób. Zarzucono mu także, że odepchnął interweniującego funkcjonariusza. Polak usłyszał też zarzuty w sprawie kierowania pojazdem bez ważnego prawa jazdy.

Adwokar Adama Kozielca przekazała sądowi, że nie działał on przeciwko uczestnikom protestu, a jedynie próbował przedostać się do miejsca pracy. W sprawie nieważnego prawa jazdy wyjaśnił, że zostało ono zawieszone z przyczyn finansowch. Dodał, że Polak ma czystą historię kryminalną. Jest ojcem pięciorga dzieci z 20-letnim doświadczeniem w zawodzie.

Sąd wyznaczył tysiąc dolarów kaucji zatrzymanemu. W akcji na portalu GoFoundme zebrano ponad dziesięc tysięcy dolarów. Mimo chęci pomocy, aukcja została zamknięta przez portal, a pieniądze mają być zwracane darczyńcom. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!