Illinois: uwaga na oszustów wysyłających smsy o niezapłaconych opłatach drogowych

0
Fpt. 97zokonline.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wiadomości “Illinois Toll Way”, które rzekomo dotyczą niezapłaconych opłat drogowych, to prawdopodobnie oszustwo – przestrzegają władze i przedstawiciele Illinois Tollway. W tym tygodniu co najmniej kilku mieszkańców zgłosiło otrzymanie wiadomości tekstowej o niezapłaconej opłacie za przejazd.

“Nasze rejestry wskazują, że Twój pojazd ma nieopłaconą fakturę za przejazd”, brzmiała wiadomość w niektórych przypadkach, zachęcając kierowców do kliknięcia adresu strony internetowej w celu “uregulowania salda”.

Wiadomość pochodzi od “Illinois Tollway”, co według prawdziwego Illinois Tollway jest oznaką oszustwa phishingowego.

“Illinois Tollway radzi klientom I-PASS, aby nie zwracali uwagi na wiadomości phishingowe wysyłane na ich telefony z “Illinois Tollway”, które wyszczególniają konkretną zaległą kwotę opłat drogowych. Jeśli otrzymasz SMS-a i nie masz pewności, sprawdź swoje konto online pod adresem www.illinoistollway.com lub zadzwoń do naszego centrum obsługi klienta pod numer 1-800-UC-IPASS” – czytamy w komunikacie na stronie agencji.

Agencja wzywa każdego, kto otrzymuje takie wiadomości tekstowe, do “usunięcia każdego otrzymanego SMS-a z informacją o zaległej kwocie opłaty”.

“Tollway został poinformowany, że jest to oszustwo phishingowe, w którym odbiorcy twierdzą, że są winni pieniądze za niezapłacone opłaty drogowe” – stwierdziła agencja.

Agencja prosi również klientów, którzy otrzymali podejrzany tekst, aby zgłosili go do Internet Crime Complaint Center FBI.

Na początku tego roku Tollway dokonał poważnej zmiany dla klientów I-PASS, przechodząc z transponderów na przedniej szybie na naklejki.

“Illinois Tollway kontynuuje wdrażanie nowych technologii poboru opłat w miarę ich rozwoju, a naklejki I-PASS są najnowszym osiągnięciem w dziedzinie poboru opłat” – powiedziała agencja w styczniowym oświadczeniu. “Naklejki są przyjmowane przez agencje poboru opłat w całym kraju, a także przez Illinois Tollway, ponieważ zapewniają naszym klientom wygodne, niezawodne i tańsze podróżowanie”.

Przy okazji przestrzegamy przed każdą próbą oszustwa organizowaną w ten sposób. Nieważne czy jest to Illinois Tollway, bank czy ktoś podający się za przedstawiciela Amazona – oszustw jest mnóstwo. Co możemy zrobić żeby się przed nimi ustrzec?

1) Gdy rozpoznasz wiadomość phishingową albo masz jakiekolwiek wątpliwości nigdy nie klikaj żadnych linków ani załączników zawartych w smsach i mailach.

2) Zaloguj się na oficjalnej stronie Illinois Tollway, banku lub każdej innej platformy, która wysłała Ci podejrzaną wiadomość i sprawdź stan swojego konta, ewentualnie zadzwoń do Obsługi Klienta.

3) Prześlij podejrzane wiadomości e-mail, które wydają się pochodzić od Illinois Tollway, na adres [email protected]. Jeśli jest to wiadomość od banku, prześlij ją do swojego banku – skontaktuj się i poinformuj, że ktoś próbował Cię oszukać.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!