Joliet, IL: kościół prosi społeczność o datki aby spłacić 300 tysięcy dolarów długu

0
Fot. Youtube: WGN News

Kościół w Joliet jest winny Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) 300,000 dolarów i prosi o datki, aby pomóc spłacić dług.

Kościół Messiah Lutheran w Joliet istnieje od ponad 120 lat i teraz szuka pomocy od społeczności, aby do 15 listopada zebrać 300 000 dolarów. Jeśli tego nie zrobią, kościół będzie zmuszony zamknąć swoje drzwi.

W 2019 roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko lokalnej firmie, twierdząc, że firma oszukała licznych inwestorów.

W wyniku tego procesu, SEC odzyskuje pieniądze, które firma wypłaciła innym, w tym ponad 780,000 dolarów w darowiznach dla kościoła Messiah Lutheran w okresie dziesięciu lat. 

Starszy pastor kościoła Messiah Lutheran, Kurt Hoover, twierdzi, że pieniądze zostały wydane na pensje, działalność duszpasterską i codzienne operacje. “Jako kościół nie masz zbyt wiele funduszy rezerwowych”, powiedział Hoover. “Naprawdę wydajesz tyle, ile możesz co roku na swoją działalność duszpasterską.”

Teraz, jeśli kościół nie będzie w stanie spłacić tej kwoty w terminie, rząd federalny podniesie ją do 400,000 dolarów, zablokuje aktywa kościoła i poprosi o sprzedaż budynku.

Kościołowi udało się zebrać dotychczas około 30,000 dolarów. Osoby zainteresowane wsparciem mogą wejść na stronę: 

https://www.savemessiah.org/

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!