Illinois: reformy związane z nowymi regułami stosowania kaucji pieniężnej

0
kaucja
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We wrześniu w systemie sądowniczym Illinois zostaną wprowadzone reformy związane z nowymi regułami stosowania kaucji pieniężnej. 

W czwartek prokurator stanu Kim Foxx, adwokat publiczny powiatu Cook Sharone Mitchell, senator stanowy Robert Peters i inni urzędnicy zabrali głos podczas wydarzenia medialnego na kampusie Loyola University, omawiając zmiany nadchodzące w systemach sądowych na poziomie stanowym. 

Reformy wejdą w życie 18 września w całym stanie, co oznacza istotną zmianę w sposobie podejmowania decyzji dotyczących tego, czy oskarżony zostanie zwolniony z więzienia w oczekiwaniu na proces. Stan Illinois jest pierwszą jurysdykcją, która przyjęła to w formie ustawy o zasięgu stanowym.

Zamiast stosowania kaucji pieniężnej, sędziowie będą mieli możliwość zatrzymania kogoś przed procesem, jeśli uznają, że zatrzymana osoba stanowiłaby zagrożenie lub mogłaby podjąć próbę ucieczki. 

Nowe prawo nakłada także zmianę w sposobie postępowania przedprocesowego. Zamiast tradycyjnych, szybkich rozpraw w sądzie kaucyjnym, prokuratorzy starający się zatrzymać kogoś będą musieli przedstawić swoje argumenty podczas bardziej rozbudowanego przesłuchania, w którym oskarżeni będą mieli więcej możliwości przedstawienia swoich argumentów na rzecz złagodzenia procedury.

Reforma kaucyjna określa w przypadku jakich przestępstw prokuratorzy mogą żądać zatrzymania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!