Illinois: pracownicy placówki opieki nad zdrowiem psychicznym notorycznie ukrywali wykroczenia służbowe

0
Fot. Whitney Curtis for ProPublica/capitolnewsillinois.com/
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pracownicy placówki opieki nad zdrowiem psychicznym – Choate Mental Health and Developmental Center, w miejscowości Anna, Illinois, notorycznie ukrywali wykroczenia służbowe, w tym znęcanie się nad pacjentami, mówi raport Inspektora Generalnego Illinois opublikowany w piątek. 

Śledztwo Inspektora nad Choate rozpoczęło się we wrześniu. Według raportu biura Inspektora Generalnego Illinois, personel placówki opieki nad zdrowiem psychicznym zatajał przypadki zaniedbań i znęcania się nad pensjonariuszami. Do wielu nieprawidłowości i poważnych naruszeń regulaminu dochodziło również w trakcie prowadzonego przez biuro Inspektora śledztwa.

Problemy placówki zostały upublicznione w zeszłym roku, kiedy to śledztwo dziennikarskie organizacji ProPublica, Capitol News Illinois i Lee Enterprises

ujawniło, że Policja Stanowa Illinois uruchomiła przynajmniej 40 dochodzeń w czasie ostatniej dekady nad pracownikami domu opieki. Ponad 10 osób otrzymało wyroki za znęcanie się, składanie fałszywych zeznań i utrudnianie śledztw.  

Nowy raport mówi, że pacjenci często nie mieli możliwości składania skarg, czy poproszenia o pomoc telefonicznie. Aby skorzystać z telefonu musieli pytać o pozwolenie i informować, gdzie zamierzają zadzwonić. Plakaty z numerami telefonów linii pomocy, w tym do biura Inspektora Generalnego były w placówce usuwane. Telefony często ulegały awariom i przez wiele dni nie były naprawiane. Członkowie personelu nie ponosili konsekwencji dyscyplinarnych, grozili pacjentom, którzy składali skargi, mówi raport.

Gubernator J.B. Pritzker w marcu ogłosił wieloletni plan naprawy dla Choate Mental Health and Developmental Center w partnerstwie ze szkołą medyczną Southern Illinois University School of Medicine. Plan m.in. oferuje rezydentom możliwość przeniesienia się do innych placówek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!