Oakbrook Terrace: kamery monitorujące na skrzyżowaniu 22nd Street/Route 83 zostaną usunięte

0
Fot. Daily Herald
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kamery monitorujące przejazd na czerwonym świetle na skrzyżowaniu ulic 22nd Street i Route 83 w Oakbrook Terrace, na przedmieściach Chicago zostaną usunięte. 

Sędzia powiatu DuPage, Craig Belford, wydał decyzję 26 maja. Oakbrook Terrace dezaktywowało kamery 26 maja. 

Orzeczenie zostało wydane po roku od wydania nakazu skierowanego przez IDOT (Illinois Department of Transportation) do władz miasteczka o dezaktywacji kamer. Kamery monitorowały skrzyżowanie w kierunku południowym drogi Route 83 i w kierunku wschodnim ulicy 22 Street.

Dyrektywa IDOT z maja 2022, aby pozbyć się kamer spotkała się z pozwem ze strony miasteczka Oakbrook Terrace. W tej sprawie 21 sierpnia sędzia Belford zezwolił na reaktywację kamer, na czas oczekiwania na końcową dyspozycję.

W ciągu pięciu lat, sprzed czasu wydania dyrektywy przez IDOT, Oakbrook Terrace zarobiło ponad 12 milionów dolarów dochodu ze zdjęć pojazdów przejeżdżających na czerwonym świetle na tym skrzyżowaniu. Firma, która dostarcza kamer SafeSpeed, zarobiła 7.6 milionów dolarów.

Po reaktywacji kamer we wrześniu 2022, Oakbrook Terrace zebrało 278,000 dolarów od września do listopada 2022. 

W uzasadnieniu aktualnej decyzji o usunięciu kamer sędzia powiatu DuPage, Craig Belford, wskazał, że dyrektywa IDOT mówi o braku odpowiednich dokumentów ze strony miasta dotyczących analiz poinstalacyjnych i efektywności kamer w poprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu. Napisał, że zgoda IDOT na użycie kamer jest zależna od przygotowania od dostarczenia raportów ewaluacyjnych przez miasteczko, a agencja ma prawo wycofać zgodę, jeśli to wymaganie nie zostanie spełnione. Zdaniem sądu, miasteczko OakBrook Terrace nie spełniło wymagań dotyczących dokumentacji poinstalacyjnej, w związku z czym  cofnięcie pozwolenia jest w najlepszym interesie kierowców Illinois.

Według jednego z członków rady OakBrook Terrace instalacja kamer nie była podyktowana bezpieczeństwem kierowców a stworzeniem źródła dochodu dla miasta. Burmistrz miasteczka Paul Esposito zapowiedział w poniedziałek złożenie apelacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!