Elk Grove Village: rada miasta przegłosowała zakaz sprzedaży nieuregulowanych produktów z zawartością THC

0
286
Fot. WGNTV
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rada miasta Elk Grove Village jednogłośnie przegłosowała zakaz sprzedaży w niektórych sklepach nieuregulowanych produktów z zawartością THC, głównego psychoaktywnego składnika konopii indyjskich. Uważa się, że jest to pierwszy tego rodzaju zakaz w Illinois. Jego naruszenie będzie karane grzywną w wysokości 500 dolarów. 

Decyzja rady miejskiej jest konsekwencją 9-miesięcznego śledztwa przeprowadzonego przez policję z Elk Grove Village przeciwko sklepowi Luv 2 Smoke przy Biesterfield Road. Dochodzenie dotyczyło sprzedaży produktów z zawartością THC dzieciom. Nieletni sprzedawali następnie zakupiony towar kolegom w miejscowej szkole średniej. Doszło do kilku zatruć, w efekcie czego, do placówki wzywano karetki pogotowia.

Właściciele ponad 30 sklepów w Elk Grove Village, w których można kupić produkty z zawartością THC twierdzą, że decyzja rady miejskiej jest niesprawiedliwa, gdyż prawo złamane zostało tylko przez jeden sklep. Według prawa stanowego, produkty z zawartością THC mogą sprzedawane osobom powyżej 21 lat.

Objawy ciężkiego zatrucia THC mogą obejmować niewydolność oddechową, utratę koordynacji, letarg i utratę przytomności lub w łagodniejszych przypadkach niepokój, paranoję i kołatanie serca. Efekty zależą w dużej mierze od spożytej ilości produktów w porównaniu do masy ciała. Stąd cięższe reakcje na spożycie produktów z THC występowały u dzieci.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!