Sekretarz Stanu Illinois proponuje zakazać kierowcom używania aplikacji do wideokonferencji

0
156
Fot. bohnlaw.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz Stanu Illinois Alexi Giannoulias proponuje nową legislację mającą zakazać kierowcom używania aplikacji Zoom i innych programów do wideokonferencji podczas prowadzenia pojazdów. 

Propozycja Giannoulias’a jest sponsorowana przez reprezentanta stanowego Marcusa Evansa i stanowego senatora Javiera Cervantes’a. Po wprowadzeniu w życie legislacja zabroniłaby kierowcom używania telefonu i innych urządzeń do oglądania lub braniu udziału w wideokonferencjach oraz oglądania wideoklipów i używania mediów społecznościowych podczas prowadzenia.   

Zmotoryzowani będą mogli uczestniczyć w połączeniach konferencyjnych tylko pod warunkiem używania urządzeń z funkcją obsługi “bez użycia rąk” i z wyłączoną funkcją obrazu.

Illinois zakazało używania telefonów podczas jazdy w 2014 rok, wymagając od kierowców wyposażenia się w urządzenia z opcją “bez użycia rąk”. 

Naruszenie tego zakazu równałoby się mandatowi i grzywnie w wysokości $75 dolarów za pierwsze naruszenie, 3 naruszenia na przestrzeni roku równałyby się zawieszeniu prawa jazdy.

Nowe prawo miałoby pomóc walczyć z rozkojarzeniem kierowców, które jest powodem wypadków i śmierci ponad 3,000 osób każdego roku według danych Rady Bezpieczeństwa Narodowego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!