Illinois: propozycja ustawy ws. finansowania budowy kompleksu Chicago Bears w Arlington Heights

0
Fot. denverpost.com - Caroline Kubzansky / Pioneer Pre
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W stolicy Illinois – Springfield, złożono propozycję ustawy, która może pomóc drużynie Chicago Bears w sfinansowaniu budowy kompleksu sportowo-mieszkaniowego w Arlington Heights, na północno-zachodnich przedmieściach. Polega ona na zamrożenie podatku od nieruchomości na okres do 40 lat. Plan wymagałby także zainwestowania przez właścicieli Chicago Bears co najmniej 500 milionów dolarów w przekształcenie terenu byłego toru wyścigów konnych Arlington International Racecourse.

Złożona propozycja mógłaby być również wykorzystana do realizacji innych mega projektów. Wymagałby od firm m.in. negocjowania rocznej płatności na rzecz lokalnych społeczności. Pomysł ma zachęcić inwestorów, którzy bez pomocy ze strony stanu, nie byliby w stanie zrealizować swoich projektów.

Propozycję ustawy popiera Izba Handlowa Illinois. Nieprzychylny propozycji jest natomiast gubernator naszego staniu J.B. Pritzker.

We wrześniu 2021 roku, właściciele Chicago Bears zgodzili się kupić dawny tor wyścigów konnych za 197 milionów dolarów. Transakcja nie została jeszcze sfinalizowana. W Arlington Heights klub chce wybudować stadion i infrastrukturę mieszkaniowo-gastronomiczną. Koszt realizacji projektu wynieść ma 5 miliardów dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!