Illinois: alarmujący wzrost liczby przypadków spożywania produktów z marihuaną przez najmłodszych

1
289
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pracownicy medyczni w Illinois ostrzegają rodziców, aby trzymali marihuanę z dala od dzieci. Powodem jest „alarmujący” wzrost liczby przypadkowych konsumpcji produktów z zawartością konopii indyjskich przez najmłodszych. W 2017 zgłoszono 5 takich przypadków, a w 2021 roku aż 232. To wzrost o 4,5 tysiąca procent. Dane dotyczą dzieci poniżej 5 roku życia.  

W skali kraju liczba przypadków konsumpcji produktów z marihuaną wzrosła z 207 w 2017 roku do 3,054 w 2021 roku.

Illinois Poison Center (IPC) radzi rodzicom, aby przechowywali artykuły spożywcze zawierające THC w bezpiecznym miejscu, poza zasięgiem dzieci i unikali kupowania produktów spożywczych, które wyglądają jak cukierki lub ciastka. Reakcje dzieci na spożycie takich produktów mogą być bardzo ciężkie, od wymiotów przez drgawki do śpiączki.

Według IPC ogólna liczba zatruć produktami z zawartością konopii indyjskich wzrosła z 487 w 2019 roku do 855 w 2021 roku. Większość wezwań dotyczyła osób, które nie wiedziały, co jedzą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Ustawodawcy legalizując marihuanę mieli na celu maksymalne ogłupienie społeczeństwa, aby łatwiej nim manipulować zwłaszcza w okresie wyborczym. Dobrze wiedzieli, że taka legalizacja ułatwi dzieciom i młodzieży dostęp do narkotyku. Śmieszny jest ten alarm pracowników medycznych w IL. Trzeba było protestować przed legalizacją marihuany. Podobny cel ma “nauczanie” o tożsamości płciowej. Nieważne jest nauczanie matematyki, English, historii, science, ale najważniesza jest tożsamość płciowa i w końcowym etapie także ogłupienie dzieci i młodzieży.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!