Illinois: od 1 stycznia wyższe opłaty na stacjach benzynowych

0
gas price benzyna paliwo
Fot. wifr.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Od 1 stycznia, mieszkańcy Illinois mogą spodziewać się wyższych opłat na stacjach benzynowych. Powód, koniec zawieszenia wzrostu podatku od paliw związanego z inflacją.

Zgodnie z budżetem stanowym podwyżka podatku o 2,2 centa za galon, która miała wejść w życie 1 lipca 2022 roku, została zawieszona w ramach wysiłków władz, mających na celu zapewnienie ulgi mieszkańcom stanu dotkniętym inflacją.

Wzrost podatku paliw jest powiązany z procentowym wzrostem wskaźnika cen konsumpcyjnych Departamentu Pracy (CPI) w okresie 12 miesięcy kończącym się 1 września. Według Bureau of Labor Statistics liczba ta wyniosła 8,2 procent.

W rezultacie kierowcy z Illinois odnotują w nowym roku podwyżkę podatku paliwowego o około 3,2 centa za galon benzyny, podnosząc całkowity stanowy podatek paliwowy od benzyny do 42,4 centa za galon.

Oprócz stanowego podatku paliwowego rząd federalny nakłada również podatek akcyzowy w wysokości 18,4 centa za galon benzyny. Kierowcy muszą również płacić stanowe podatki od sprzedaży benzyny, których podstawowa stawka wynosi 6,25 procent.

Według Illinois CPA Society w cenie galona benzyny w naszym stanie, 78 centów stanowią podatki, co jest drugą najwyższą stawką w całym kraju. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!