Illinois: firma Sterigenics musi zapłacić 363 milionów dolarów odszkodowania mieszkańcom Willowbrook

1
235
Sterigenics
Fot. Audacy
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W poniedziałek rada Sądu Powiatu Cook zadecydowała, że firma Sterigenics powinna zapłacić 363 milionów dolarów odszkodowania mieszkańcom z miejscowości Willowbrook na dalekich zachodnich przedmieściach Chicago. Zakład, który zajmuje się sterylizacją wyrobów medycznych, doprowadził do rozprzestrzeniania się rakotwórczych gazów do powietrza. Sue Kamuda, która chorowała na raka piersi ma dostać 38 milionów dolarów rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu. Kamuda oskarżyła wcześniej zakład o emitowanie niebezpiecznych chemikaliów do powietrza, które spowodowały u niej raka piersi. Sterigenics zaprzecza wszelkim wykroczeniom.

Adwokaci Kamudy powiedzieli radzie, że firma Sterigenics była świadoma tego, co robiła i że nigdy nie powiadomiła mieszkańców o zagrożeniach.

Kamuda mieszkała jedną trzecią mili od zakładu i była narażona na toksyczny gaz przez ponad 20 lat. Adwokaci twierdzą również, że w historii jej rodziny nigdy nie było zachorowań na raka, więc emisja może być główną przyczyną jej choroby.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Z pewnością sędzia był opłaconym przez Sorosa liberalnym lewakiem a kto wie czy nie pedałem, elgiebetem, żydem, masonem, ciapatym czarnuchem i meksykiem. Pewnie mianowany przez tego kundla Obamę. Gdyby Trump był prezydentem nigdy by do tego nie doszło, zgadzam się z panią pani Urszulo. Czy państwo też mają takie wrażenie, że nigdzie sie nie mówi o tym, że gdyby sadzono więcej drzew to nie mielibyśmy problemu z zanieczyszczeniem środowiska, dwutlenkiem węgla, wzrostem sredniej temperatury, zmianami klimatu i rakotwórczymi gazami w powietrzu? Ja muszę znaleźć naukowca z Polski który państwu o tych drzewach wytłumaczy bo jestem jedyną osoba na planecie Ziemia, która wpadła na pomysł z sadzeniem drzew. Teraz reklamy a potem puszcze państwu 20 dzingli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!