Wielka Brytania podpisała pakt z Ukrainą i obiecuje nowy pakiet wsparcia dla niej

0
131
Ukraina UK
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wielka Brytania podpisała pakt z Ukrainą, który zobowiązuje do dzielenia się wiedzą inżynierską i obiecuje nowy pakiet wsparcia, aby pomóc w odbudowie infrastruktury zniszczonej przez wojnę.

Sekretarz Transportu Wielkiej Brytanii Grant Shapps uczestniczył w wirtualnym spotkaniu ze swoim odpowiednikiem w Ministerstwie Infrastruktury Ukrainy Ołeksandrem Kubrakowem. Dwaj liderzy transportu podpisali wspólny plan działania, aby pomóc w przywróceniu m.in. kluczowych połączeń kolejowych i drogowych w Ukrainie. 

Angielscy eksperci zaoferują wiedzę w zakresie odbudowy lotnisk, pasów startowych i portów, a także będą współpracować z Ministerstwem Infrastruktury Ukrainy w celu określenia możliwości szkoleniowych dla pracowników lotnisk, kontrolerów ruchu lotniczego i ochrony lotnictwa.

“W Wielkiej Brytanii mamy jednych z najlepszych ekspertów w dziedzinie transportu na świecie i dzielenie się tą wiedzą z Ukrainą nie tylko pomoże jej w odbudowie, ale także zwiększy znaczenie brytyjskich przedsiębiorstw w skali globalnej”- powiedział Grant Shapps.

Sekretarz transportu przedstawił również więcej szczegółów na temat pakietu wsparcia dla ukraińskich kolei o wartości 10 milionów funtów, ogłoszonego wcześniej przez premiera Anglii na szczycie G7. W ramach tego pakietu zakupiony zostanie m.in. sprzęt do naprawy mostów oraz ponad 120 kontenerów transportowych do przewożenia zboża.

“Losy wojny rozstrzygają się nie tylko na polu bitwy. Ukraina potrzebuje silnej gospodarki i stabilnie działającej infrastruktury. Dzięki dzisiejszym umowom spodziewamy się otrzymać wysokiej jakości ekspertyzę od wiodących brytyjskich firm i instytutów w celu odbudowy ukraińskiej infrastruktury”- podkreślił ukraiński minister infrastruktury.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!