Illinois: Darren Bailey na wiecu wyborczym przed stanowym Kapitolem

0
277
Fot. Hannah Meisel/NPR Illinois
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Republikański kandydat na gubernatora Illinois Darren Bailey rozpoczął we wtorek, wiecem w Springfield, swój największy polityczny tydzień w roku. Podczas swojego wystąpienia po raz kolejny skrytykował politykę gospodarczą Illinois demokratycznego gubernatora J.B. Pritzkera i obiecał m.in. zniesienie wprowadzonych w ubiegłym roku do szkół nowych standardów dotyczących edukacji seksualnej.

Wiec Darrena Bailey’a miał miejsce przed budynkiem stanowego Kapitolu. Sponsorem wydarzenia była grupa Awake Illinois z Naperville, której członkowie, w czasie pandemii wyrażali sprzeciw wobec obowiązkowych szczepień na COVID-19 oraz głoszą hasła ochrony swoich dzieci przed „ideologią płci”.

Wśród innych mówców na wtorkowym wydarzeniu znaleźli się: kandydatka na zastępcę gubernatora Illinois Stephanie Trussell, kandydat na prokuratora generalnego naszego stanu Thomas DeVore oraz grupa republikańskich ustawodawców w stanowym Kongresie, znana nieformalnie jako „Blok Wschodni”. 

Po zakończeniu wiecu Darren Bailey nie odpowiadał na pytania dziennikarzy. W czwartek polityk, wraz z innymi reprezentantami partii republikańskiej, wystąpi na festynie Illinois State Fair. Dzień wcześniej na tej samej imprezie przemawiać będą członkowie partii demokratycznej z J.B. Pritzkerem na czele.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!