Biuro prokurator Kim Foxx z brakami kadrowymi

2
175
Kim Foxx
Fot. Chicago Journal
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biuro prokurator stanowej powiatu Cook Kim Foxx boryka się z brakami kadrowymi. Od lipca 2021 roku z pracy odeszło 235 osób, w tym prawnicy. Przed wybuchem pandemii liczba ta wynosiła 130 osób. Największe braki są wśród asystentów prokuratora stanowego (ASA), gdzie biuro potrzebuje 770 pracowników. Przyczyny odejść pracowników są różne. Anonimowi rozmówcy gazety Chicago Tribune twierdzą, że swoją decyzję podjęli z powodu tego ze względu na brak wsparcia ze strony kadry kierowniczej biura podczas pandemii COVID-19 i w czasie, gdy zapadały istotne decyzje w sprawach Jussie Smolletta i 13-letniego Adama Toledo.

Niektórzy z rozmówców dziennika wskazywali jako przyczynę odejścia z pracy, rezygnację z zajmowanego stanowiska Natoshy Toller, powszechnie szanowanej szefowej Biura Ścigania Przestępstw Kryminalnych oraz kwestie płacowe.

Biuro Kim Foxx podkreśla, że rezygnacje z pracy w stanowych prokuraturach to problem krajowy. Podobny exodus pracowników miał miejsce także w prokuraturach w Nowym Jorku i Baltimore.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Protegowani i wybrani za pieniądze Sorosa prokuratorzy mają problemy. Nic dziwnego, że ludzie, którym zależy na prawidłowym funkcjonowaniu biur prokuratorskich nie zgadzają się z decyzjami szefów i odchodzą z pracy. Prokuratorzy w takich miastach jak Chicago, LA, Baltimore, NY City, Philadelphia i wielu innych działają w interesie przestępców i nie postępują zgodnie z obowiązującym prawem. Mieszkańcy San Francisco odwołali swojego prokuratora, ale czy np. mieszkańcy Chicago są do tego zdolni? Ogłupieni i niemyślący mieszkańcy wielkich miast amerykańskich mają to za czym głosowali i ponoszą tego konsekwencje.

  2. To juz ograna spiewka o tym Sorosie.
    Malo kto wierzy.
    Natomiast warto wspomniec, ze Rupert Murdoch stawia na Desantisa i mozna sie teraz spodziewac coraz wiecej komentarzy bardzo krytycznych wobec Trumpa w mediach kontrolowanych przez Murdocha ( FOX news, New York Post, Wall Street Journal)…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!