Sędzia Lisa Holder White zaprzysiężona na członka Sądu Najwyższego stanu Illinois, pierwsza w historii Afroamerykanka

0
136
Fot. Illinois Supreme Court/Twitter
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sędzia Lisa Holder White została zaprzysiężona na członka Sądu Najwyższego stanu Illinois. Jest pierwszą w historii Afroamerykanką, która będzie pełnić tę funkcję. Uroczystość zaprzysiężenia Lisy Holder White odbyła się w czwartek w Prezydenckiej Bibliotece i Muzeum Abrahama Lincolna w stolicy naszego stanu Springfield. 54-letnia Lisa Holder White została wybrana na członka Sądu Najwyższego przez ustępującą ze stanowiska Ritę Garman. Jej kandydaturę zatwierdzili pozostali członkowie tego gremium. Czwartkowa ceremonia rozpoczęła się specjalną sesją powołującą White na sędziego Sądu Najwyższego i modlitwą celebrowaną przez księdza C.D. Stuarta z Antioch Missionary Baptist Church w Decatur, gdzie Lisa Holder White się urodziła i wychowała.

W swoim przemówieniu po złożonej przysiędze przyjętej przez sędziego Mary Jane Theis, Holder White podziękowała wszystkim, którzy wspierali ją przez całą jej karierę. Podkreśliła historyczne znaczenie ceremonii zaprzysiężenia, która odbyła się w muzeum poświęconym Abrahamowi Lincolnowi: „Człowiekowi, który wyzwolił niewolników, w tym moich przodków”. 

Lisa Holder White jest absolwentką Lewis University i University of Illinois College of Law w Urbana-Champaign. Podobnie jak Rita Garman, Holder White jest Republikanką, co oznacza, że jej nominacja nie zmieni układu sił w sądzie, gdzie większość 4-3 mają  Demokraci. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!