Illinois: były senator skazany za oszustwa finansowe

0
144
więzienie dolary pieniądze
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były stanowy senator Illinois, demokrata Thomas Cullerton został skazany przez sąd federalny w Chicago na rok pozbawienia wolności za oszustwa finansowe. W marcu polityk przyznał się do winy. 

W 2019 roku, 52-letni Thomas Cullerton został oskarżony o przyjęcie w latach 2013-16, wynagrodzenia w wysokości 250 tysięcy dolarów od związku zawodowego Teamsters, nie wykonując w rzeczywistości żadnej pracy. Sędzia federalny Robert Gettleman nakazał teraz Cullertonowi zwrot całej zainkasowanej przez niego kwoty.

Thomas Cullerton jest piątym w ciągu ostatnich trzech lat członkiem Kongresu Illinois, który został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska z powodu toczącego się dochodzenia federalnego. Wcześniej byli to: stanowi senatorowie Martin Sandoval i Terry Link oraz kongresmeni Luis Arroyo, Edward Acevedo i John O’Sullivan. Przeciwko kilku kolejnym, w tym byłemu przewodniczącemu Izby Reprezentantów Illinois Michaelowi Madiganowi, toczą się śledztwa. 

Thomas Cullerton, który wcześniej był burmistrzem miejscowości Villa Park, jest dalekim kuzynem byłego prezydenta Senatu Illinois Johna Cullertona. Po raz pierwszy został wybrany do senatu w 2012 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!