Illinois: reforma domów opieki, więcej personelu – gubernator podpisał nowe przepisy

0
Fot. bnd.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We wtorek Gubernator Pritzker podpisał nowe przepisy dotyczące formularzy opłat za pobyt w domach opieki (HB 246), które poprawią opiekę nad mieszkańcami tych miejsc w całym stanie Illinois. 

Wiodąca w skali kraju reforma domów opieki ma na celu nałożenie odpowiedzialności na właścicieli placówek poprzez powiązanie nowych funduszy z usprawnieniami w zakresie personelu i opieki.  

Illinois będzie pierwszym stanem, który wdroży ten model reformy, a także pierwszym, który będzie zachęcał do zatrudniania wykwalifikowanego personelu w domach opieki na tak dużą skalę. Po raz pierwszy w Illinois będzie istniało bezpośrednie powiązanie między finansowaniem opieki w domach  spokojnej starości, a wskaźnikami jakości, w tym zatrudnianiem personelu.

“Dzisiejsze podpisanie umowy oznacza, że stan Illinois nie będzie dłużej tolerował przedkładania zysków nad ludzi, zwłaszcza kosztem naszych najbardziej bezbronnych mieszkańców. Jeśli chodzi o opiekę nad seniorami, Illinois wyznacza nowy standard – najwyższy w kraju. Tak właśnie wygląda odpowiedzialność.” – powiedział w środę Gubernator J.B. Pritzker.

Klienci Medicaid, a zwłaszcza czarnoskórzy i ciemnoskórzy pensjonariusze domów opieki, są bardziej narażeni na przebywanie w placówkach o niewystarczającej liczbie personelu, co sprawia, że to właśnie sprawiedliwość jest siłą napędową zmian w ustawie o reformie stawek dla domów opieki. COVID-19 w sposób szczególny dotknął domy opieki w społecznościach zagrożonych, pogłębiając nierówności istniejące w opiece długoterminowej. Jednak potrzeba zmian w systemie płatności Medicaid za opiekę w tych placówkach w stanie Illinois rozpoczęła się na długo przed pandemią.

Departament Opieki Zdrowotnej i Usług Rodzinnych (HFS) stanu Illinois wydaje ponad 2,5 miliarda dolarów rocznie na opiekę nad około 45 000 pensjonariuszami, którzy są zapisani do programu Medicaid, co stanowi prawie 70% pensjonariuszy w tym stanie.

Przepisy wiążą nowe fundusze z odpowiedzialnością i przejrzystością placówek opiekuńczych poprzez przyjęcie federalnego modelu płatności zależnych od pacjenta (Patient Driven Payment Model – PDPM), który ma dokładnie odzwierciedlać potrzeby kliniczne mieszkańców i wymaga ujawnienia wszystkich udziałów własnościowych poszczególnych domów opieki.Uwzględniając fundusze federalne, Illinois zainwestuje ponad 700 milionów dolarów w fundusze Medicaid w sektorze domów opieki poprzez połączenie nowych dochodów uzyskanych dzięki uproszczeniu i rozszerzeniu istniejącego podatku od tych placówek, a także poprzez przeznaczenie dodatkowych funduszy z dochodów ogólnych.

Dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie zwiększonych kosztów w placówkach opiekuńczych, spowodowanych niedoborem pracowników i wzrostem płac, z korektą o 4 dolary na dzień pobytu dla placówek, które obsługują ponadprzeciętny odsetek klientów Medicaid. Finansowanie Medicaid w celu wsparcia nowej skali płac dla dyplomowanych asystentów pielęgniarskich zwiększy środki na płace nawet o 8 dolarów na godzinę, w zależności od roli pracownika i długości jego pracy w domach opieki.Program Medicaid zwróci domom opiek ich część kosztów związanych z podwyżką płac. W przypadku niektórych placówek Medicaid sfinansuje praktycznie cały koszt podwyżki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!