Illinois: miliarder Ken Griffin przekazał kolejne 25 mln dolarów na kampanię wyborczą Richarda Irvina

2
257
Fot. ABC7 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Najbogatszy mieszkaniec Illinois, miliarder Ken Griffin przekazał kolejne 25 milionów dolarów na kampanię wyborczą republikańskiego kandydata na gubernatora naszego stanu Richarda Irvina. To druga tak duża suma przekazana na rzecz obecnego burmistrza Aurory, na zachodnich przedmieściach. W styczniu Ken Griffin przekazał komitetowi wyborczemu Irvina kwotę 20 milionów dolarów. Najbogatszy mieszkaniec Illinois stał się zaciekłym przeciwnikiem J.B. Pritzkera, po tym jak biuro gubernatora w ubiegłym roku nazwało go kłamcą. Ken Griffin obarcza gubernatora odpowiedzialnością za rosnącą przestępczość w Chicago i powiedział, że rozważa przeniesienie swojej firmy inwestycyjnej z Wietrznego Miasta. 

Jak dotychczas 5 republikanów zgłosiło oficjalnie chęć ubiegania się  o nominację z ramienia swojej partii na stanowisko gubernatora Illinois. Są to: wspomniany Richard Irvin, Gary Rabine z Bull Valley, senator stanu Darren Bailey z Xenia, były senator stanu Paul Schimpf z Waterloo i Jesse Sullivan z Petersburg. 

W ostatnich wyborach na gubernatora Illinois, J.B. Pritzker wydał na swoją kampanię 171 milionów dolarów. 

Magazyn Forbes ocenia majątek Kena Griffina na 26,7 miliarda dolarów, a J.B. Pritzkera, spadkobiercy fortuny Hyatt Hotels, na 3,6 miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Obserwując w telewizji i w internecie zmazowany atak demokratyczno-związkowej mafii na Richarda Irvina wydaje mi się, że stanowi on naprawdę zagrożenie dla Pritzkera i warto na niego głosować. Prawybory będą w czerwcu, wybory w listopadzie, a demokraci już robią ze “strachu w portki”. W stosunku do pozostałych kandydatów republikańskich zachowują milczenie i to jest zastanawiające. Tylko Czarny Amerykanin Richard Irvin jest atakowany bezwzlędnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!