Illinois: gubernator podpisał serię ustaw, które mają pomóc z problemami kadrowymi w szkołach

2
209
Pritzker
Fot. Chicago Sun-Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kontynuując wysiłki na rzecz rekrutacji nowych nauczycieli i dywersyfikacji zawodu, gubernator J.B. Pritzker podpisał w środę serię ustaw, mających pomóc w rozwiązania problemu niedoboru kadry pedagogicznej w naszym stanie. Ustawy uproszczą proces licencjonowania dla nauczycieli, obniżą opłaty licencyjne, stworzą więcej możliwości rozwoju dla przyszłych nauczycieli i obniżają wiek dla pomocy nauczycielskich z 19 do 18 lat. Część ustaw wchodzi w życie z dniem podpisania ich przez gubernatora, a część z dniem 1 stycznia 2023 roku.

Jak podkreślają przedstawiciele administracji J.B. Pritzkera, nowe ustawy uzupełniają wcześniejsze inicjatywy gubernatora, które objęły m.in. podwyżkę minimalnej, rocznej stawki płacy nauczycielskiej do 40 tysięcy dolarów, zwiększyły poziom finansowania programu stypendialnego Minority Teachers of Illinois o 120 procent i programów przygotowania nauczycieli do pracy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Najważniejsza ustawa powinna dot. wyrzucenia związków zawodowych ze szkół publicznych, ale tego nie ma i nie będzie. Związki zawodowe nauczycieli to największy szkodnik Ameryki. Poszkodowane są z tego powodu miliony uczniów, które są poddawane antyamerykańskiej indoktrynacji z inicjatywy ZZ i partii “demokratycznej”. W szkołach publicznych nie ma prawdziwej nauki, nie wychowuje się ale dodatkowo chce się poddawać genderowej indoktrynacji nawet najmłodszych (5 do 9 lat). Stany IL, NY i CA miliardy covidowej pomocy przeznaczyły na antyamerykańską indoktrynację w szkołach publicznych. Najbardziej nieudolnego gubernatora w USA (oczywiście Pritzker) nie interesuje przestępczość, nielegalna imigracja i wiele innych istotnych problemów mieszkańców stanu. Zajmuje się wirtualnym poprawianiem swojego wizerunku i wyliczaniem swoich pozornych osiągnięć, bo zbliżają się wybory. Zresztą w stanach IL, NY i CA nieudolny Biden ma największe poparcie. Tak więc nie zanosi się na jakąś istotną zmianę we władzach stanu IL. You got what you voted for i nadal tak będziecie mieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!