Illinois: za 3 miesiące odbędą się prawybory

0
670
Fot. ncsl.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Do prawyborów w Illinois pozostały trzy miesiące, a listy wyborcze nie zostały jeszcze sfinalizowane. Wyborcy mogą jednak zacząć składać wnioski do lokalnych komitetów wyborczych o wysłanie karty do głosowania drogą pocztową. Prawybory w Illinois odbędą się 28 czerwca.

Oczekuje się, że listy wyborcze zostaną sfinalizowane do końca kwietnia, a następnie zostaną wysłane do wyborców, którzy zdecydowali się o oddanie swoich głosów korespondencyjnie. Koperty z głosami muszą być wysłane pocztą w terminie od 19 maja do 28 czerwca. Liczy się data stempla pocztowego. Koperty mogą zostać także wrzucone do specjalnych skrzynek wyborczych w miejscach wczesnego głosowania lub w lokalnym biurze wyborczym.

Chicagowska Rada Wyborcza poinformowała, że będzie wysyłać e-mail do wyborców na każdym etapie procesu: po przyjęciu wniosku, po wysłaniu karty do głosowania, po otrzymaniu wypełnionej karty do głosowania przez komisję wyborczą i po przekazaniu karty do głosowania do liczenia.

Zgodnie z nowym prawem stanu Illinois, wyborcy będą również pytani, czy chcą dołączyć do stałej listy głosujących drogą pocztową, aby przed każdymi kolejnymi wyborami otrzymać kartę do głosowania na wybrany adres automatycznie.

W Chicago wyborcy mogą składać wnioski o wysłanie kart do głosowania pod adresem: www.chicagoelections.gov/en/vote-by-mail-application.html

Wyborcy spoza Chicago mogą skontaktować się z lokalnymi okręgami wyborczymi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!