Illinois: były stanowy senator przyznał się do malwersacji finansowych

0
268
Fot. Fox Illinois
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zaledwie dwa tygodnie po nagłej rezygnacji z zajmowanego stanowiska, były stanowy senator Illinois Thomas Cullerton przyznał się przed sądem federalnym w Chicago do malwersacji finansowych. W 2019 roku, przedstawiciel partii demokratycznej został oskarżony o przyjęcie w latach 2013-16, wynagrodzenia w wysokości 250 tysięcy dolarów od związku zawodowego Teamsters, nie wykonując w rzeczywistości żadnej pracy.

Proces w sprawie miał rozpocząć się w kwietniu, ale sędzia federalny Robert Gettleman, został poinformowany we wtorek o zawarciu umowy pomiędzy prokuraturą, a obrońcami oskarżonego. W przesłuchaniu telefonicznym, Cullerton przyznał się do winy. Grozi mu kara do 18 miesięcy pozbawienia wolności. Polityk zgodził się także zwrócić związkowi zawodowemu Treamsters 250 tysięcy dolarów pobranej pensji.

Oficjalne ogłoszenie wyroku ma nastąpić 21 czerwca. 

Thomas Cullerton jest czwartym w ciągu ostatnich trzech lat członkiem Kongresu Illinois, który został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska z powodu toczącego się dochodzenia federalnego. Wcześniej byli to: stanowi senatorowie Martin Sandoval i Terry Link oraz kongresmen Luis Arroyo. Przeciwko kilku kolejnym toczą się śledztwa. 

Thomas Cullerton, który wcześniej był burmistrzem miejscowości Villa Park, jest dalekim kuzynem byłego prezydenta Senatu Illinois Johna Cullertona. Po raz pierwszy został wybrany do senatu w 2012 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!