Illinois: kolejny mieszkaniec aresztowany w związku z zamieszkami na Kapitolu

0
213
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kolejny mieszkaniec Illinois został aresztowany w związku z zamieszkami, do których doszło 6 stycznia 2021 roku w Waszyngtonie. Za nielegalne wtargnięcie na teren budynku Kapitolu i zakłócanie porządku publicznego, w środę zatrzymana została 32-letnia Leticia Vilhena Ferreira, obywatelka Brazylii, mieszkająca w Indian Head Park na południowo-zachodnich przedmieściach Chicago. Kobieta została zwolniona z aresztu po zapewnieniu, że 22 lutego stawi się w sądzie federalnym.

Po raz pierwszy Leticia Vilhena Ferreira została przesłuchana przez agentów FBI w kwietniu ubiegłego roku i przyznała się do udziału w zamieszkach. Prowadzącym dochodzenie udostępniła nagrania wideo zarejestrowane na swoim telefonie komórkowym oraz elektroniczną korespondencję, w których przyznaje się do niewłaściwego postępowania, ale zarazem „wspaniałego” uczucia, towarzyszącemu jej w trakcie udziału w wydarzeniach na Kapitolu.   

Leticia Vilhena Ferreira jest 24 mieszkanką Illinois, oskarżoną o udział w zamieszkach w Waszyngtonie w styczniu 2021 roku. W całym kraju, w związku z wydarzeniami na Kapitolu, aresztowano 725 osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!