Wood Dale: 46-letnia Polka złożyła skargę o dyskryminację w Departamencie Praw Człowieka Illinois

0
Illinois.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Mieszkanka Wood Dale na zachodnich przedmieściach Chicago, złożyła skargę w Departamencie Praw Człowieka Illinois, w której oskarża Amita Health St. Alexius Medical Center w Hoffman Estates o dyskryminację. Kobieta twierdzi, że szpital zbadał jej mocz pod kątem narkotyków bez jej zgody, a następnie zgłosił ją do stanowego Departament ds. Dzieci i Rodziny (DCFS). 

W imieniu 46-letniej mieszkanki Wood Dale, która przybyła do USA z Polski w 2001 roku, oskarżenie o dyskryminację złożyły: Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich w Illinois (ACLU)  i Stowarzyszenie Krajowych Adwokatów Kobiet w Ciąży.

W skardze kobieta, określana jako „Pani. F”, twierdzi, że szpital naruszył ustawę o prawach człowieka stanu Illinois.

Zdarzenie miało miejsce w Wielkanoc. Polka była w 34 tygodniu ciąży, kiedy zgłosiła się na pogotowie z powodu problemów z nadciśnieniem. 

Personel medyczny pobrał od pacjentki próbki krwi i moczu. Wyniki badań wykazały obecność opiatów w organizmie kobiety. Polka twierdziła, że nigdy nie zażywała narkotyków, a ich obecność tłumaczyła zjedzeniem wcześniej makowca. Kolejne badania wykazały, że w organizmie przedwcześnie urodzonego dziecka wykryto morfinę.

Dział socjalny szpitala zgłosił kobietę do DCFS. Pracownik departamentu ds Dzieci i Rodziny powiedział matce, że nie może zabrać dziecka do domu, chyba że oboje będą pod opieką osoby trzeciej. Ponieważ mąż kobiety i jego rodzina musieli pracować, a jej krewni mieszkają poza krajem, małżeństwo wynajęło krewnego, który, za odpłatnością, zajął się matką i dzieckiem.

Pracownicy DCFS regularnie odwiedzali dom kobiety Wood Dale w celu sprawdzania stanu zdrowia dziecka i przeprowadzania testów pod kątem obecność narkotyków w organizmie matki.

Po kilku miesiącach kobieta otrzymała list, w którym Departament ds Dzieci i Rodziny uznał zgłoszenie o podejrzeniu maltretowania lub zaniedbania dziecka, za „bezpodstawne”.

Illinois jest jednym z 25 stanów w kraju, w których placówki medyczne są zobowiązane do zgłaszania podejrzeń zażywania narkotyków przez przyszłe matki w okresie prenatalnym. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!