Illinois: sędzia pod ogromną falą krytyki ws. łagodnego wyroku dla 18-latka za napaść seksualną

0
400
Fot. NYpost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sędzia powiatu Adams w Illinois spotkał się z ogromną falą krytyki. W ubiegłym roku Robert Adrian uznał 18-letniego Drew Clintona winnym napaści seksualnej na 16-letnią dziewczynę. 3 stycznia zadecydował jednak, że 148 dni spędzonych w więzieniu przez nastolatka było wystarczającą karą za popełnione przestępstwo. Według prawa mężczyzna powinien być skazany na minimum 4 lata pozbawienia wolności. Do gwałtu na dziewczynie doszło 30 maja 2020 roku. Drew Clinton napastował seksualnie nieprzytomną 16-latkę, która była pijana. 

Zachowanie sędziego było także dziwne w trakcie samej rozprawy. Robert Adrian, rozgniewany krytyką, z jaką spotkał się w mediach społecznościowych w innej sprawie, wyrzucił z sali prokuratora, ponieważ ten „polubił” krytykę sędziego na Facebooku.

Prokurator w sprawie Clintona, Anita Rodriguez, powiedziała, że nigdy w swojej 40-letniej karierze nie widziała czegoś takiego jak orzeczenie sędziego Roberta Adriana i uważa, że może ono wpłynąć na ofiarę przestępstwa. Proces „w znaczącym stopniu przyczynił się do procesu leczenia dziewczyny, ale teraz wróciła ona do miejsca, w którym była wcześniej”.

Organizacja Quincy Area Network Against Domestic Abuse stwierdziła, że orzeczenie sądu stanowi niebezpieczny precedens.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!