Illinois: najbogatszy mieszkaniec stanu zapowiedział wsparcie finansowe przeciwnika J.B. Pritzkera

0
516
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Najbogatszy mieszkaniec Illinois Ken Griffin, zapowiedział całkowite wsparcie finansowe przeciwnika J.B. Pritzkera w przyszłorocznych wyborach o fotel gubernatora naszego stanu. Swoją deklarację miliarder złożył podczas Szczytu DealBook Online, zorganizowanego przez The New York Times, niespełna miesiąc po tym, gdy obóz J.B. Pritzkera nazwał go kłamcą. Griffin obarczył gubernatora odpowiedzialnością za roznącą przestępczość w Chicago i powiedział, że rozważa przeniesienie swojej firmy inwestycyjnej z Wietrznego Miasta.

Podczas szczytu, miliarder nie wymienił, którego z przeciwników J.B. Pritzkera poprze. Jak dotychczas czterech republikanów zgłosiło oficjalnie chęć ubiegania się  o nominację z ramienia swojej partii na stanowisko gubernatora Illinois: Gary Rabine z Bull Valley, senator stanu Darren Bailey z Xenia, były senator stanu Paul Schimpf z Waterloo i Jesse Sullivan z Petersburg. 

W ubiegłorocznym referendum, dotyczącym zmiany konstytucji Illinois i wprowadzenia stopniowanego podatku od dochodów, Ken Griffin wydał 53,75 miliona dolarów na kampanię sprzeciwiającą się proponowanej nowelizacji. J.B. Pritzker, który był pomysłodawcą zmiany naliczania podatków od dochodów, wydał 58 milionów dolarów. Ostatecznie, wyborcy opowiedzieli się za pozostawieniem jednolitego systemu podatkowego, co oznaczało przegraną gubernatora Illinois. 

Magazyn Forbes ocenia majątek Kena Griffina na 21 miliardów dolarów, a J.B. Pritzkera, spadkobiercy fortuny Hyatt Hotels, na 3,6 miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!