USA: prezydent Joe Biden chce wystartować w kolejnych wyborach w 2024 roku

0
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA chce wystartować w kolejnych wyborach w 2024 roku – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Udział Joe Bidena w walce o reelekcję był poddawany w wątpliwość ze względu na stan zdrowia 79-letniego prezydenta. Rzeczniczka Białego Domu rozmawiała z dziennikarzami na pokładzie Air Force One podczas podróży prezydenta USA na uroczystość Święta Dziękczynienia z oddziałami amerykańskimi w Fort Bragg w Karolinie Północnej.

W piątek 79-letni Joe Biden przeszedł po raz pierwszy od objęcia swojego stanowiska kompleksowe badania lekarskie. Doktor Kevin O’Connor podkreślił, że szczegółowe badanie neurologiczne nie wykazało u prezydenta żadnych zaburzeń centralnego układu nerwowego takich jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, czy udar i że jest on zdrowy i sprawny do dalszego pełnienia swojej funkcji. 

Lekarz ujawnił, że Joe Biden przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, obniżające poziom cholesterolu, a także środki przeciwalergiczne i lek łagodzący refluks żołądka.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!