Illinois – Stone Park: pozew zbiorowy ws. mandatów za skręt w prawo na czerwonym świetle

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Trzy firmy prawnicze z Chicago, reprezentujące mieszkańców Illinois, złożyły pozew zbiorowy przeciwko władzom miejscowości Stone Park, na zachodnich przedmieściach za wypisywanie mandatów za naruszenie przepisu drogowego dotyczącego skrętu w prawo na czerwonym świetle. Dokładnie chodzi o skrzyżowanie ulic Mannheim Road i Lake Street, gdzie od marca 2020 roku kamery wideo, rejestrujące wspomniany manewr, wygenerowały grzywny dla kierowców w wysokości ponad 695 tysięcy dolarów. 

Powołując się na przepisy stanu Illinois dotyczące ruchu drogowego i skrętu na czerwonym świetle, prawnicy twierdzą, że większość z tych mandatów powinna być anulowana, a pieniądze, z odsetkami, zwrócone kierowcom. Według prawników, prawo Illinois stanowi, że kierowcy nie muszą zatrzymywać się przed linią stopu lub przejściem dla pieszych o ile nie ma na nich pieszych lub rowerzystów. 

W pozwie adwokaci pokrzywdzonych podkreślili, że wielu kierowców zapłaciło grzywnę w wysokości 100 dolarów, ponieważ nie znają prawa lub samo stawienie się w sądzie wymaga od nich poświęcenia na to całego dnia pracy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!