Illinois: rodziny trzech mężczyzn, którzy zginęli w eksplozji w okolicach Illinois River idą do sądu

0
517
sąd
Fot. uscourts.gov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rodziny trzech mężczyzn, którzy zginęli w eksplozji materiałów wybuchowych w okolicach Starved Rock State Park, podali do sądu powiatu Cook firmy deweloperskie i pirotechniczne, odpowiedzialne za rozbiórkę starego mostu położonego w pobliżu parku. Żądają odszkodowania za nieumyślne spowodowanie śmierci 39-letniego Immery Rivery Tejady, 36-letniego Rafaela Rivery Tejady i 26-letniego Guillermo Rivery Tejady.

Do zdarzenia doszło w maju tego roku. Mężczyźni, którzy wybrali się na ryby i biwakowali nad rzeką Illinois River w okolicach parku, rozpalili ognisko. Znaleziony miedziany pręt posłużył im do zawieszenia naczynia nad paleniskiem. Jak się jednak  okazało żerdź była laską dynamitu, pozostawioną przypadkowo przez firmę pirotechniczną biorącą udział w rozbiórce mostu. Chwilę po rozpaleniu ogniska doszło do eksplozji materiału wybuchowego. Mężczyźni zginęli na miejscu. 

Rodziny ofiar uważają, że doszło do zaniedbań przy porządkowaniu terenu po rozbiórce mostu. Domagają się od firm finansowego zadośćuczynienia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!