12 lat więzienia za groźbę wysadzenia się na lotnisku

0
Fot. Twitter
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wyrok dwunastu lat więzienia usłyszał mężczyzna, który na lotnisku w Hamburgu groził, że wysadzi w powietrze siebie i 4-letnią córkę. Zrezygnował z tego po 18 godzinach negocjacji.

35-letni Turek porwał córkę od swojej byłej żony i pojechał z dziewczynką na lotnisko w Hamburgu. Tam wypożyczonym autem staranował ogrodzenie i wjechał na płytę lotniska. Wyrzucił dwa palące się przedmioty, oddał trzy strzały w powietrze, a wszystko przy trwającym ruchu lotniczym. Jeden ze strzałów padł tuż przy tureckim samolocie, na którego pokładzie wciąż była załoga. Chwilę potem ruch wstrzymano.
Mężczyzna domagał się podstawienia maszyny, która zabrałyby go z 4-latką do Turcji. W innym razie groził wysadzeniem się. Negocjacje trwały 18 godzin, nim Turek poddał się. Ładunek wybuchowy okazał się atrapą.

Lotnisko w Hamburgu było zamknięte przez dwadzieścia godzin, tysiące osób musiało zmienić plany, a straty były liczone w milionach euro.
Mężczyzna został skazany za wzięcie zakładnika, porwanie nieletniej, umyślne uszkodzenia ciała oraz posiadanie amunicji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!