Serbia grozi opuszczeniem Euro 2024

0
Fot. euronews.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szef serbskiego związku piłki nożnej zapowiedział, że jeśli Chorwacja i Albania nie zostaną ukarane za wybryki swoich kibiców na wczorajszym meczu, to drużyna Serbii może się wycofać z mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wczoraj kibice obu krajów skandowali antyserbskie hasła.

Do apogeum antyserbskich okrzyków doszło na pół godziny przed końcem wczorajszego meczu między Chorwacją a Albanią. Kibice obu krajów są ze sobą zaprzyjaźnieni, łączy ich również niechęć do Serbii. W sześćdziesiątej minucie spotkania spora grupa fanów obu reprezentacji wznosiła okrzyki „Zabij Serba”.

Serbska federacja piłki nożnej od razu złożyła protest do UEFA. Prezes serbskiej organizacji Jovan Szurbatović powiedział na antenie tamtejszej telewizji publicznej, że jeśli europejska federacja nie ukarze obu krajów, to Serbowie zapewne wycofają się z mistrzostw. Jednocześnie dodał, że prawdopodobnie jakieś kary zostaną nałożone, bo UEFA już reagowała na antyserbskie wystąpienia. Miał na myśli usunięcie z mistrzostw kosowskiego dziennikarza, który fanom z Serbii pokazał symbol dwugłowego orła- oznaczający Wielką Albanię.
Wczorajszy mecz przyjaźni między Chorwacją a Albanią zakończył się remisem. Dziś reprezentacja Serbii w Monachium będzie grać ze Słowenią.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!