Rumunia: otwarto Trasę Transfogarską

0
Fot. arhivă/Răzvan Stancu/romania-actualitati.ro
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Rumunii otwarto po przerwie zimowej jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju – Trasę Transfogarską. Warunki drogowe są tam wciąż trudne, dlatego można nią jeździć tylko do zapadnięcia zmroku. 

Na tę wiadomość czekało spore grono turystów motoryzacyjnych z całego świata. Jedna z najpiękniejszych dróg na Ziemi – czyli Trasa Transfogarska – znów jest dostęna dla kierowców. Przejazd jest możliwy tylko w ciągu dnia – od siódmej do dwudziestej pierwszej. W razie pogorszenia się pogody trasa może być całkowicie zamknięta.

Władze wydały dla podróżujących specjalne ostrzeżenie. W tym roku – poza standardowymi prośbami o ostrożność – poprosiły również o zwrócenie szczególnej uwagi na niedźwiedzie. W tym roku zanotowano znaczny wzrost ich populacji. Niektóre osobniki mogą żerować w pobliżu trasy i parkingów przy niej usytuowanych.

Trasa Transfogarska została zbudowana w czasach komunizmu w środkowej Rumunii. Liczy około stu pięćdziesięciu kilometrów, a jej najwyższy punkt jest na wysokości nieco ponad dwóch tysięcy metrów nad poziomem morza. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!