Atak nożownika w niemieckim Mannheim, policjant walczy o życie

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Siedem osób jest rannych po ataku nożownika w niemieckim Mannheim. Napastnik został postrzelony przez policję, najciężej poszkodowany jest policjant, trwa walka o jego życie.

Do ataku doszło podczas ustawiania stoiska informacyjnego przez Ruch Obywatelski Pax Europa. Prawicowi populiści chcieli informować na placu w centrum Mannheim o zagrożeniu islamizacją. Antyislamskie hasła były wywieszone między innymi na samochodzie organizatorów. Aktywiści nagrywali przygotowania, dlatego atak nożownika został uwieczniony.

Na opublikowanym w internecie nagraniu widać jak mężczyzna z brodą atakuje nożem o długim ostrzu przede wszystkim osoby ubrane na niebiesko, czyli przedstawicieli ruchu Pax Europa. Wśród nich był Michael Stürzenberger. Dawny dziennikarz, potem rzecznik partii CSU, który mocno się zradykalizował, gdy jego przyjaciel zginął w zamachu terrorystycznym w Mumbaju. Michael Stürzenberger jest obserwowany jako prawicowy ekstremista. Być może dlatego na Marktplatz byli obecni policjanci. Ich interwencja i strzał zakończyły napad wciąż nieznanego jeszcze mężczyzny. Ranny policjant musiał przejść operację, podobnie jak Stürzenberger, stan krytyka islamu nie zagraża jednak jego życiu.

Na nagraniu filmowym nie słychać okrzyku “Allahu Akbar”. O tych słowach w ustach nożownika mówi część świadków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!