Francja: znaczki pocztowe pachnące bagietką

0
Fot. bilyonaryo.com/France post office
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nietypowy projekt francuskiej poczty. W obieg wypuszczono znaczek pachnący bagietką, czyli tradycyjnym, długim pieczywem, będącym jednym z symboli Francji. 

Tajemnica pachnącego znaczka tkwi w nowoczesnej technice druku i specjalnym atramencie zawierającym perfumy. Efekt? Delikatny zapach świeżego chleba, który pojawia się po potarciu papieru, na którym przedstawiono bagietkę otoczoną wstążkami w kształcie serca w kolorach francuskiej flagi. 

„Są to symbole zaangażowania naszych piekarzy i doskonałości. Jesteśmy z tego bardzo dumni” – powiedział Dominique Anract, szef związku francuskich piekarzy i współautor projektu. 

Teraz francuska poczta liczy na sukces w sprzedaży. „Są już kolejki pasjonatów, doświadczonych filatelistów” – zapewnia Dominique Anract. W obieg wypuszczono ponad pół miliona egzemplarzy. Znaczek z zapachem będzie jednak droższy o 50 centów od samego pieczywa. 

Szacuje się, że codziennie bagietkę kupuje 12 milionów Francuzów, czyli co czwarty dorosły mieszkaniec tego kraju. Dwa lata temu została ona wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!