Niemcy: dożywocie za atak nożem w pociągu

0
Fot. Bundesverfassungsgericht.de
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Niemczech skazano na dożywocie sprawcę ataku nożem w pociągu. W styczniu ubiegłego roku zabił on dwie osoby i ciężko ranił pięć kolejnych, z których jedna popełniła później samobójstwo.

Siedemnastolatka i dziewiętnastolatek byli parą od kilku dni. Zginęli, bo siedzieli w pociągu najbliżej Ibrahima A. Pochodzący z Palestyny napastnik zaatakował przypadkowe ofiary w Brokstedt na północy Niemiec. Wśród pięciorga kolejnych poszkodowanych trzy osoby zostały ciężko ranne. 54-latka, która po ataku została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, kilka miesięcy później odebrała sobie życie.

Sprawa wzbudziła w Niemczech dodatkowe emocje, ponieważ przypadek nożownika wykazał luki w niemieckim systemie. Napastnik zaledwie sześć dni wcześniej został zwolniony z więzienia po odsiedzeniu wyroku za uszkodzenie ciała, a podobne przestępstwa popełniał wcześniej. Wobec współwięźniów okazywał agresywne zachowanie, psycholog nie wskazał jednak na zagrożenie dla otoczenia. Przez błędy komunikacyjne między urzędami nie wyszła na jaw kumulacja jego przestępstw, co oznaczałoby konieczność zastosowania ostrzejszych środków, a ostatecznie – prawdopodobnie deportację.

Feralnego 25 stycznia Ibrahim A. krążył między urzędami, nie dotarł do jednego z nich, kupił w sklepie nóż, wsiadł do pociągu i w Brokstedt zaatakował przypadkowych pasażerów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!