Londyn: stan króla Karola się poprawia, wraca do niektórych obowiązków

0
Fot. Buckingham Palace
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stan króla Karola się poprawia, w przyszłym tygodniu wróci więc do niektórych obowiązków publicznych – ogłosił Pałac Buckingham
Wiosenny ogród, kipiący kolorami. Uśmiechnięci król i królowa. To zdjęcie sprzed nieco ponad dwóch tygodni. Pałac wybrał je jako ilustrację optymistycznych wieści: stan króla Karola się poprawia. Rzecznik Buckingham Palace podkreśla, że leczenie trwa, ale lekarze są zadowoleni z jego przebiegu i dali monarsze zielone światło, by wrócił do części obowiązków publicznych.

Nie ma jeszcze mowy o powrocie do wszystkich obowiązków. Ma on być ostrożny i stopniowy. We wtorek wraz z królową monarcha odwiedzi centrum leczenia nowotworów.Spotka się z lekarzami i pacjentami. Placówka nie bierze udziału w leczeniu króla. Pałac informuje też, że Karol III będzie gościł cesarza i cesarzową Japonii podczas ich wizyty w czerwcu.

“Doskonała wiadomość na zakończenie tygodnia” – komentuje premier Rishi Sunak. “Bardzo się cieszę, że jego wysokość wygląda tak dobrze i wraca do publicznych obowiązków” – wtóruje mu lider opozycji, Keir Starmer. Pałac opisuje tę informację jako “kamień milowy”.

Ostatnio widzieliśmy króla w Wielkanoc.Po wyjściu z kościoła zrobił ludziom niespodziankę, podszedł do nich, uścisnął ręce i porozmawiał. Choć zrezygnował z obowiązków publicznych, to cały czas wykonuje te najważniejsze, niewymagające kontaktu z dużą grupą ludzi. Spotyka się np. regularnie z premierem i przykłada królewską pieczęć pod projektami ustaw, zmieniając je w prawo.

Wciąż jednak nie jest pewne, czy lekarze dadzą monarsze zielone światło, by uczestniczył np. w Trooping the Colour – hucznych, oficjalnych obchodach swoich urodzin w czerwcu.

Król Karol usłyszał diagnozę na początku lutego. Dwór nie ujawnił szczegółów choroby. Z nowotworem zmaga się też Catherine, księżna Walii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!