Francja liczy na olimpijski rozejm

0
Fot. The Independent
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Francja uczyni wszystko, żeby doszło do olimpijskiego rozejmu – zapowiada prezydent Emmanuel Macron. Letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się za nieco ponad sto dni. Prezydent Francji powiedział, że musi to być czas „dyplomacji pokoju”. 

Emmanuel Macron liczy na zawieszenie broni w czasie trwania igrzysk między innymi na Ukrainie, w Strefie Gazy i w Sudanie. „Gdy milknie broń, trzeba ponownie negocjować, trzeba spotkać się przy stole z tymi, z którymi się walczyło” – powiedział prezydent Francji w wywiadzie dla stacji BFM TV. Zapowiedział podjęcie działań dyplomatycznych w tym kierunku, razem z innymi partnerami, między innymi z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, który będzie w Paryżu za kilka tygodni. „Poproszę go o pomoc. W 2022 roku wykonał podobną pracę przed zimowymi igrzyskami olimpijskim w Chinach” – podkreślił francuski prezydent.

Emmanuel Macron poinformował również, że w przeddzień otwarcia igrzysk Francja zorganizuje międzynarodowy szczyt na temat zdrowej żywności i sportu z udziałem wielu przywódców. Pałac Elizejski poinformował, że w wydarzeniu nie będzie uczestniczył prezydent Rosji Władimir Putin, ponieważ rosyjska federacja sportowa nie została zaproszona do Paryża przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Sportowcy z Rosji będą mogli wziąć udział w igrzyskach jako neutralni zawodnicy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!