Program festiwalu w Cannes

0
Fot. aframe.oscars.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

O Złotą Palmę – najbardziej prestiżową nagrodę festiwalu w Cannes – powalczy 19 produkcji. Wydarzenie rozpocznie się 14 maja, a dziś zaprezentowano jego program.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów w tym roku w Cannes będzie “Megalopolis” – nowa superprodukcja Francisa Forda Coppoli. To jeden z najbardziej tajemniczych projektów 85-letniego reżysera, który pracował nad scenariuszem przez ponad 40 lat. Twórca “Czasu Apokalipsy” będzie walczył w Cannes o swoją trzecią Złotą Palmę.

Jednym z jego głównych konkurentów będzie wschodząca gwiazda europejskiego kina – Grek Yorgos Lanthimos. W jego nowym filmie “Kinds of kindness” zagra między innymi niedawną laureatkę Oscara Emma Stone. 

O Złotą Palmę będą się ubiegać inni znani reżyserzy, między innymi Włoch Paulo Sorrentino, Kanadyjczyk David Cronenberg, Francuz Jacques Audiard i Rosjanin Kiriłł Sieriebriennikow. W konkursie głównym znalazły się też filmy z Chin, Indii, Brazylii, Szwecji, Portugalii i Wielkiej Brytanii. 

Ciekawie zapowiadają się pokazy pozakonkursowe. Planowane są między innymi premiery “Furiosy” Goerge’a Millera – nowego filmu sagi “Mad Max”, oraz “Horizon, an American Saga” – pierwszej części nowego westernu Kevina Costnera. 

Festiwal w Cannes potrwa od 14 do 25 maja.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!