Belgia: 11 lat więzienia za przemyt do UK 10 tys. osób

0
więzienie prison
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Belgii na 11 lat więzienia skazano mężczyznę odpowiedzialnego za przemyt do Wielkiej Brytanii 10 tysięcy osób. Pochodzący z Iranu 30-latek był związany z działającą na terenie Europy siatką przemytników nielegalnych migrantów.

Jak poinformowała brytyjska Narodowa Agencja do spraw Przestępczości, Hewa Rahimpur kierował swoją działalnością z Londynu. Miał organizować zakup małych łodzi z Turcji i dostarczanie ich do Niemiec, Belgii i Holandii.

Łodzie były następnie transportowane na północne wybrzeże Francji, skąd – przez Kanał La Manche – przemycani byli nielegalni migranci do Wielkiej Brytanii. Za zorganizowanie nielegalnego dostania się na teren Wielkiej Brytanii, przemytnicy mieli pobierać od migrantów 3 do 6 tysięcy funtów. 

Zatrzymanie Brytyjczyka pochodzącego z Iranu dało początek szeroko zakrojonej akcji wymierzonej w siatkę przemytników ludzi. Wyroki w tej sprawie usłyszało już 19 osób, które zostały skazane na kary od 3 miesięcy do ośmiu lat więzienia. Policja skonfiskowała również 60 łodzi i kilkaset kamizelek ratunkowych. 

W ubiegłym roku przez Kanał La Manche na terytorium brytyjskie trafiła rekordowa liczba nielegalnych migrantów – 45 755 osób. W tym roku zatrzymano 25 tysięcy osób, próbujących dostać się łodziami do Wielkiej Brytanii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!