Grenada: Polska nie zgodziła się na deklarację z zapisami dotyczącymi migracji 

1
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska nie zgodziła się na deklarację liderów UE z zapisami dotyczącymi migracji na zakończenie szczytu w Grenadzie, zostały więc one usunięte z dokumentu. Jest więc wspólne oświadczenie unijnych państw dotyczące strategii Wspólnoty na przyszłość i rozszerzenia. I jest też osobna deklaracja poświęcona migracji przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział na konferencji po nieformalnym szczcie unijnych przywódców, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest jedynym gwarantem powstrzymania nielegalnej imigracji w Europie. “W latach 2015-2016 ostrzegaliśmy przed kryzysem migracyjnym, teraz przestrzegamy przed tym samym zjawiskiem. Wtedy byliśmy bardzo zdecydowani i dopięliśmy swego – w czerwcu 2018 roku postawiliśmy twarde veto i włożyliśmy takie zapisy do konkluzji Rady Europejskiej, które świadczyły o pełnej dobrowolności względem nielegalnej imigracji. Dlatego dzisiaj mówimy to samo” – zaznaczył szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował przywódcom krajów Unii Europejskiej przeprowadzenie referendum w sprawie relokacji nielegalnych migrantów w swoich państwach. Podkreślił, że między innymi prezydent Francji stwierdził, iż warto zapytać obywateli o ich stosunek do przyjmowania migrantów. “To, co zaproponowała Polska, staje się dzisiaj częścią tematu w Europie. Rozmawiałem o tym z premierem Norwegii, z premierem Szwecji, z premierem Republiki Czeskiej i z wieloma innymi premierami. Wszyscy odnieśli się z wielkim zrozumieniem do naszego planu referendalnego” – powiedział Mateusz Morawiecki. Zdaniem premiera siły, które zachęcają do bojkotu ogólnokrajowego referendum w Polsce, są antydemokratyczne. 15 października wraz z wyborami do parlamentu Polacy zostaną zapytani także o między innymi zgodę na przyjmowanie do naszego kraju nielegalnych migrantów w procesie unijnej relokacji.

Na nieformalnym szczycie przywódców Unii Europejskiej w hiszpańskiej Grenadzie premier przedstawił także pięciopunktowy plan walki z nielegalną migracją. Przewiduje on zlikwidowanie pomocy socjalnej dla osób, które nielegalnie dostaną się na teren Wspólnoty, skuteczną ochronę granic zewnętrznych Unii, walkę z przemytnikami ludzi, patrole na Morzu Śródziemnym i dodatkowe kontrole na granicach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. “ rząd Prawa i Sprawiedliwości jest jedynym gwarantem powstrzymania nielegalnej imigracji w Europie.”
    Tupeciarze 😂 cala europejska afera bo pisowskie cwaniaki handlowali wizami w Afryce i Indiach , az USA rabnely reka w stol bo wszystkich co zatrzymywali na poludniowej granicy mieli w ite polskie wizy, Niemcy powiedzialy ze skala jest tak duza ze anuluja wizy wydane przez polskie konsulaty.
    Ale tydzien przed wyborami preza sie jak pawie w Lazienkach jak to oni d aja o polityke emigracyjna…
    #tojuzjestkoniec

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!